Яндекс.Метрика
 

Pirkėjo atmintinė: kaip išsirinkti roletus?

2015 m. vasario 11 d.


Šiais laikais vis sparčiau keičiasi namų interjero idėjos, atsiranda vis naujų sprendimų bei pasirinkimų, kurie palengvina vartotojų rūpesčius ir leidžia įgyvendinti norimas idėjas. Tačiau roletus kaip ir užuolaidas – jau galima vadinti tradiciniu langų uždengimo būdu. Roletai yra bene populiariausias ir praktiškiausias būdas, padedantis apsisaugoti ne tik nuo saulės, nepageidaujamų žvilgsnių iš lauko, bet kartu saugantis ir asmeninį privatumą. Tačiau nederėtų pamiršti, kad roletai ne tik funkcionalūs, kambariui jie suteikia jaukumo, neužgožia erdvės, netgi yra praktiškesni nei užuolaidos – roletų tekstiliniai audiniai yra impregnuoti, todėl taip nesitepa, juos lengviau prižiūrėti.

Roletų pasirinkimas yra be galo didelis ir gerokai skiriasi nuo vos prieš dešimt metų buvusios pasiūlos. Vartotojai gali rinktis ne tik iš gausybės raštų, spalvų, bet ir iš skirtingų roletų tipų, kurie geriausiai atitinka jų poreikius. Tačiau į ką atkreipti dėmesį renkantis roletus? Pateiksime keletą patarimų, kad juos išsirinkti būtų itin paprasta.

Prieš renkantis roletus būtina žinoti kokiai patalpai bus skirti roletai. Dažnai pagal kambario paskirtį renkamės ir pačius roletus. Miegamajame patartina rinktis tamsesnius, labiau saulę užtamsinančius audinius. Kaip pavyzdys galėtų būti šviesai nepraleidūs roletai, kurie pagal savo paskirtį labiausiai tiks miegamajam: jie pagaminti iš šviesos visiškai nepraleidžiančio audinio, todėl saulės spinduliai ar šviesa sklindanti iš lauko (gatvių žibintai, ryškus mėnulis ir t.t.) netrukdys mėgautis poilsiu.  

Svetainėje, virtuvėje dažniausiai netinka tokie patys roletai kaip ir miegamajame. Šiose patalpose tinka šviesesni audiniai. Taip pat šiose patalpose puikiai tiks roletai diena naktis, nes gali atstoti dienines ir naktines užuolaidas. Šie roletai gaminami iš dvigubo audinio: turi permatomas ir nepermatomas juostas, todėl reguliuojant jų persidengimą galima į kambarį įsiliesti šviesos tiek, kiek norisi.

Vienspalviai arba margi roletų audiniai derinami prie interjero, kad būtų išgautas vientisas kambario stilius. Margaspalviai roletų audiniai į patalpas įneš dinamikos, suteiks gyvumo todėl geriausia juos rinktis vienspalviuose interjeruose. O štai vienspalvius audinius – priešingai, rekomenduojama rinktis prie ryškesnių interjerų.

Vaikų kambariui skirti roletai yra ryškių spalvų, audiniai marginti spalvotais piešinėliais. Tokie roletai kambaryje jokiu būdu neatrodys nuobodžiai, suteiks žaismingumo bei skatins kūrybiškumą. Tačiau nepulkite ir į kraštutinumą, nesirinkite itin ryškių, rėkiančių spalvų. Tokiame kambaryje vaikas gali tapti itin neramus, daugiau verkti, tad svarbu, kad būtų ne tik estetiškai gražu, bet ir funkcionalu.  

Palikite komentarą