Roletų atsiradimo istorija

Šiuo metu jau nieko nestebina roletų gausybė: skirtingos medžiagos, tipai. Tačiau ar kada susimąstėte kokia jų atsiradimo istorija? Manoma, kad tradicija roletais dengti langus atsirado senų senovėje. Tačiau tais laikais buvo naudojamos šiek tiek kitokios tekstūros ir formos: kailiai, augalinės kilmės uždangos. Ilgainiui pakeisti patvariomis, lengvomis bei dekoratyviomis medžiagomis, o prie jų pritvirtinti ir patogūs valdymo mechanizmai. Tačiau apie viską nuo pradžių.

Artimųjų rytų dykumose, nuo pačios kaitriausios saulės dykumų gyventojai apsisaugodavo prisidengdami drėgnomis medžiagomis, net tada, kai dar langų nebūdavo. Tokia uždanga saugodavo gyventojus nuo tiesioginės saulės kaitros bei kartu vėsindavo patalpas, neleisdavo joms prišilti. Neatmetama galimybė, jog uždanga buvo naudojama ir dėl kitos paskirties – kad apsaugotų savo privačią erdvę nuo svetimų žvilgsnių.

Nepaisant to, kad senovės egiptiečius ir kinus skyrė tūkstančiai kilometrų, jie naudojo panašią technologiją roletams gaminti ir montuoti. Senovės egiptiečiai surišdavo nendrių stiebus, o kinai – bambukus, tad buvo naudojama ta pati technologija, tik žaliavos skyrėsi priklausomai nuo gyvenamosios vietovės. Ne paslaptis, kad bambukinės žaliuzės vis dar itin populiarios Azijos šalyse, kur bambukas neatskiriamas šios šalies simbolis.

Ilgainiui kito roletų išvaizda, kol galiausiai tapo tokie, kokius šiuo metu esame įpratę matyti: roleto audinys naudojant mechanizmą suvyniojamas į ritinėlį ant vamzdžio lango viršuje. Tačiau šiais laikais roletų gamybai naudojamos visai kitos technologijos – išmaniosios. Mes nerišame jų žolėmis, jos įgavo visai kitas formas ir tekstūras. Mūsų gaminamų roletų audinys gali būti lengvas ir permatomas, tankus ir pritemdantis patalpą arba nepraleidžiantis šviesos. Roletus gaminame tekstilinius, siūlome itin plačią spalvų gamą, taigi lengvai išsirinksite jums tinkantį atspalvį: jie gali būti vienspalviai, margi, skirti vaikų kambariui, pagaminti iš medvilnės, lino ir poliesterio. Norėdami apsaugoti patalpą nuo saulės šviesos ir šilumos, tikriausiai pasirinksite išorinėje pusėje gumuotą audinį. Iš tokio audinio pagamintas roletas padės išlaikyti patalpoje žemesnę temperatūrą bei apsaugos interjero spalvas nuo išblukimo.

Grįžti į Pagrindinį puslapį

Parašykite komentarą