Roletų priežiūros gidas

Roletų priežiūros gidas

Žmonės pasirinkę roletus net neabejoja jų praktiškumu, tačiau jei vis dar dėliojate pliusus ir minusus, galvodami ar verta rinktis roletus, pasidalinsime paprastais specialistų patarimais kaip prižiūrėti roletus, kad jie kuo ilgau būtų lyg nauji. Iš tiesų, roletų priežiūra yra nesudėtinga, tačiau pasitaiko įvairių atvejų, kai žmonės nežinodami kaip juos prižiūrėti, padaro daugiau žalos nei naudos. Būta atvejų, kai roletai yra išskalbiami skalbimo mašinoje, nors tai pagal gaminio priežiūros instrukcijas yra draudžiama daryti ir yra padaroma negrįžtama žala roleto audiniui. Jis netgi gali tapti nebenaudojamas, bet apie viską nuo pradžių.

Kova su dulkėmis

Roletai yra pagaminti iš medžiagos, kuri netraukia dulkių, tačiau ant ilgai naudojamų roletų jų visgi gali atsirasti. Patartina nelaukti kol atsiras didesnis dulkių sluoksnis, o periodiškai juos pavalyti sausa pašluoste. Jeigu dulkių yra daugiau, galima jas pašalinti minkštu šepetėliu ar netgi naudoti dulkių siurblį. Siurbiant dulkes nuo roletų dulkių siurbliu, rekomenduojama naudoti mažesnį pajėgumą.  

Įvairūs nešvarumai

Roletai yra ganėtinai atparūs purvui, tačiau kartais sunku juos apsaugoti nuo smalsių mažamečių, kurie neretai sugeba juos ištepti savo mažais pirštukais. Ant roletų audinio lieka jų pirštų antspaudai. Tokiu atveju, roletų negalima skalbti ne tik skalbimo mašinoje, bet ir rankomis. Galite sudrėkinti šluostę šiltu vandeniu (iki 30 laipsnių), kurią išgręžus, turėtų likti kuo įmanoma sausesnė. Šluoste švelniai pavalykite nešvarumus, tačiau jokiu būdu netrinkite, nevartokite stiprių valiklių ar kitų dėmių išėmėjų, nes galite pažeisti impregnavimo sluoksnį bei audinio atspalvį. Roletai turėtų būti palikti nuleisti ant lango, kad audinys gerai išdžiūtų, nes kitaip gali atsirasti pelėsis.     

Mašalai ir muselės

Vasaros metu, kuomet gausu musių, mašalų ar kitų vabzdžių, jie gali palikti savo pėdsaką ir ant roletų. Kai roletas yra suvyniojamas, jie susispaudžia ir lieka juodos dėmelės, kurios roleto tikrai nepuošia. Yra išeitis ir šiai problemai – roletą reikėtų pavalyti sausa kempinėle, naudojant šiurkščijąją jos pusę. Jokiu būdu netrinkite, valykite švelniai ir atsargiai, taip pat patariame kempinėlės nedrėkinti, kad dėmė dar labiau neįsigertų į audinį.  

Pelėsis

Jei patalpoje, kurioje naudojate roletus yra drėgna ar rasoja langai – gali susidaryti pelėsis. Šios dėmės yra bene sunkiausiai pašalinamos. Efektyviausia būtų naudoti valomuosius miltelius ar dėmių išėmimo skysčius, tačiau prieš juos naudojant, rekomenduojame sužinoti roleto medžiagos sudėtį. Ne visi roletai gali būti valomi tokiomis priemonėmis, todėl pasitaiko atvejų, kai po tokio valymo audinys pakeičia spalvą ar net formą, todėl gerai pagalvokite prieš valydami šiuo būdu. Siūlome pagalvoti apie roleto medžiagos pakeitimą – ne tik atsikratysite pelėsio, bet ir atnaujinsite namus. Būtinai pagalvokite ką galėtumėte padaryti, kad išvengtumėte pelėsio ir toks pats likimas neištiktų naujų roletų.

Patarimai

Prieš šalindami roletų dėmes, išsiaiškinkite, ar medžiaga gali būti valoma ir kaip geriausia tai padaryti. Nauji roletų audiniai yra impregnuoti, kas padeda juos apsaugoti nuo aplinkos veiksnių, tokių kaip dulkės ar spalvos blukimas, tačiau netinkamai juos valant galite šias savybes lengvai pažeisti. Kilus klausimams, visada galite susisiekti su mumis ir mes patarsime kaip prižiūrėti konkrečius roletus pagal jų audinio tipą. Taip sutaupysite ne tik laiko ar pinigų, bet ir prailginsite roletų naudojimo laiką, nes tinkamai prižiūrimi, jie džiugins Jus ne vienerius metus!  

Grįžti į Pagrindinį puslapį

Parašykite komentarą